Sportsko društvo Pobjednik Brčko

Izvještaj o radu sportskog društva Pobjednik Brčko u 2019 godini

IZVJEŠTAJ O RADU SPORTSKOG DRUŠTVA POBJEDNIK BRČKO DISTRIKT BIH U 2019 GODINI

 

1.Dana 10.02.2019.godine u prostorijama - sala Pete osnovne skole centralna,uspjesno je organizovano polaganje za clanove sportskog drustva "Pobjednik" Brcko distrikt BiH.
Polaganju je prisustvovalo 60 clanova koji su uspjesno polozili za veca kyu zvanja.
Za bjelo zuti 9. kyu uspjesno su polozili sledeci clanovi:Avdic Elmin,Cackovic Maida,Ađikic Emrah,Livadic Mirza,Becic Emina,Selimovic Arnad,Kovacevic Almin,Celik Anida,Oglecevac Amra,Kovacevic Aldin,Izic Adin,Rodic Petra,Trakosevic Anisa,Celik Anisa,Izic Eldar,Trakosevic Anis,Nanic Emina,Bosnjakovic Amar,Kapkovic Jusuf,Ranisavic Elena,Trumic Anes,Secic Daut,Pisaric Aleksandar,Gasi Haris,Gasi Muhamed,Hasikic Lejla,Trokic Muhamed,Hasikic Hasan,Gasi Elmin,Livadic Edis,Tursunovic Nedim,Serdarevic Enida,Hasikic Asima,Cackovic Nejra,Hasanbasic Emina,Avdic Ajlina,Avdic Ajla,Cackovic Saliha,Nanic Ibrahim,Avdic Adna,Cvolic Adna,Cackovic Latifa,Hasanbasic Esma,Tanjic Alija,Đorđevic David,Savic Stanko,Hamidovic Almin,Salihovic Eldar,Omic Alma,Ibrisimovic Arman I Joldic Zaima.
Za zuti pojas 8. kyu polozili su:
Brkic Amina, Cackovic Maida,Nanic Emina,Celik Anida,Becic Emina,Martinovic Lejla i Celik Anisa.
Za Oranz pojas 7. kyu polozili su:
Sehic Nadija,Kuc Ajdin i Halilovic Eldin.
Za Zeleni pojas 5. kyu polozio je Pisaric Boris.
ZaPlavi pojas 4.kyu polozili su: Mustafic Amarela i Mustafic Arben.
Za Ljubicasti 3'kyu polozio je Osmanolaj Arsim.
Ispitna komisija: predsjednik ispitne komisije Dragisa Jovanovic 5. DAN,clanovi komisije Mehmedalija Brkic 5. DAN

2.23.02.2019.godine seminar i takmicenje u Zvorniku u Jiu -Jitsi.
Osvojene tri srebrne medalje Redžep Brkić,Arsim Osmanolaj i Arben Mustafić.


3.Dana 24'02.2019.godine u Doboju je održano regionalno prvenstvo BMSiP u karateu za djecu do trinaest godina.
Sportsko drustvo "Pobjednik" Brčko nastupilo je sa osam takmičara.
Radili su kate i borbe,pojedinačno i ekipno.Osvojili su deset medalja.
Zlatnu medalju u katama osvojila je Anisa Čelik,srebrne medalje u katama osvojili su Amina Brkić,Lejla Martinović i ekipno kate djevojčice 2011 godište: ( Amina Brkić,Lejla Martinović i Anida Čelik ).
Bronzane medalje u katama osvojili su:
Muhamed Gaši,Anida Čelik,Petra Rodić i Boris Pisarić dvije bronzane medalje u( katama i borbama ).
Na regionalnom takmičenju po prvi put imali smo i predstavnike u suđenju, ( Adisa Hukara i Amna Šehić.

  1. 03.03.2019.UČESTVOVALI NA KARATE TURNIRU KLUPSKO SHOTOKAN KARATE DO ZENICA 2019 Učestvovalo 41 takmičar osvojili 43 medalje.

Istambul Turska 32 Bosphorus kup 09.03.2019 nastupao Redžep Brkić i Emina Brkić.

Sportsko društvo Pobjednik Brčko uspješno je organizovalo turnir „Memorijal Nešat Ramadani 2019“.Nastupili sa 70 takimičara od kojih je osvojeno 75 medalja 45 zlatnih i 30 srebrnih medalja.

6.U organizaciji SHOTOKAN KARATE DO UNIJE ( SKDUN ),u Baru,Crna Gora od 12 do 14 aprila odrzano je "9. Evropsko Shotokan karate do prvenstvo i Kohai karate kup".
Učestvovalo je 1100 takmičara iz 25 država.
U sastavu Shotokan karate do unije reprezentacije Bosne i Hercegovine iz Brčko distrikta nastupili su i četiri člana kluba borilačkih sportova "Lokomotiva" Brčko ( Redžep Brkić, radio borbe,Boris Pisarić,Petra Rodić i Amina Brkić radili kate ).
Redžep Brkić je osvojio srebrnu medalju u kategoriji borbe +70 kg,stariji kadet.

7.Dana 20.04.2019.godine u Bjeljini odrzan je seminar i takmicenj u karateu po pravilima WKF, ucesce su uzeli i clanovi sportskog drustva Pobjednik Brcko, sa deset takmicara. Osvojili su deset medalja,cetiri zlatne medalja,dvije srebrne medalje i cetiri bronzane medalje.
Zlatne medalje osvojili su Stanko Savic,Elena Ranisavic,Petra Rodic i Anisa Celik.
Srebrne medalje osvojili su Boris Pisaric i Ema Bratic.Bronzane medalje osvojili su Anida Celik,Samila Hodzic,Lamija Hodzic i Amina Brkic.
Zadovoljni sa seminarom i organizacijom Shotokan karate akademije Bijeljina koji je ispred domacina vodio Milan Bojic.

8.Dana - 05.05.2019.godine u organizaciji karate kluba Doboj- Istok, u Klokotnici-Doboj- Istok odrzan je "10.Regionalni karate turnir Doboj- Istok 2019".Ucestvovalo je 368 takmicara,iz 27 klubova,koji su radili na tri tatami borilista. Spotrsko drustvo "Pobjednik"Brcko nastupili su sa sest takmicara,a radili su kate i borbe po wkf pravilima.
Ostvareni rezultati:
1.Redzep Brkic borbe +70 kg. kadet,zlatna medalja.
2.Boris Pisaric kate djecaci 9 godina,zlatna medalja.
3.Amina Brkic kate djevojcice 8 godina,zlatna medalja.
4.Elma Podojak kadetkinja borbe - 49 kg,
srebrna medalja.
Dok su Nadja Sehic i Petra Rodic osvojile u katama bronzane ucesnicke medalje.

9.Dana 18.05.2019.godine u organizaciji karate kluba "Milos Delic" Bratunac,odrzan je strucni seminar za borbe.Na seminaru je ucestvovalo oko 40 polaznika - takmicara iz pet klubova ( Bijeljina,Brcko,Modrica i Bratunac ).Nakon seminara uslijedilo je mini takmicenje ucesnika seminara.
Sportsko drustvo "Pobjednik" Brcko distrikt BiH,uzelo je ucesce na seminaru sa pet takmicara.
Ostvareni rezultati:
1.Redzep Brkic zlatna medalja.
2.Amna Sehic srebrna medalja.
3.Stanko Savic srebrna medalja.
4.Amina Brkic srebrna medalja.
5.Lejla Martinovic bronzana medalja.

10.Dana19'05.2019 godine odrzano je karate takmicenje u Srebrenici pod nazivom "5.Turnir mira Srebrenica 2019".Sportsko drustvo "Pobjednik" Brcko nastupili su sa cetiri predstavnika.
Postignuti rezultati:
1.Redzep Brkic zlatna medalja u borbama stariji kadet +70 kg,
2.Elma Podojak srebrna medalja u katama djevojcice 2006-godiste II nivo,
3.Amina Brkic bronzana medalja u katama djevojcice 2011 godiste I nivo.
4.Elma Podojak djevojcice 2006 godiste zlatna medalja u borbama do 44 kg.
5. Amna Sehic seniorka apsolutna borbe srebrna medalja.

11.У организацији карате клуба Србац из Србца, 26.05.2019.године одржано је Отворено првенство у каратеу Србац 2019.

ЗА клуб борилачких вјестина “Самбо” Брчко дистрикт БиХ настипило је са шест такмичара, а који су освојили шест медаља ( три златне, једну сребрну и двије бронзане медаље ), у КАТАМА.
Златне медаље у катама освојили су Станко Савић, Амина Бркић и Борис Писарић.

Сребну медаљу освојио је Давид Ђорђевић.

Бронзане медаље освојили су Самила Хоџић и Петра Родић.

Предводио их је главни тренер Мехмедалија Бр

 

12.02.06.2019.godine,u Grčanici je održano" 5. regijonalni karate turnir Gračanica 2019" na kojem je uzelo učešće oko 330 takmičara iz 23 kluba.
Sportsko društvo "Pobjednik" Brčko distrikt BiH uzelo je učešće sa sedam takmičara koji su radili kate i borbe.
Osvojili su dvije zlatne medalje,šest bronzanih medalja,(pet učesničkih bronzanih ).
Ostvareni rezultati:
Zlatne medalje u BORBAMA osvojili su: 1.Redzep Brkić stariji kadeti +70kg.
2. Elma Podojak djevojčice do 49kg.
Bronzane medalje u KATAMA osvojili su: 1.Redzep Brkić KADETI.
2.Stanko Savić dječaci 2012 godište,I NIVO.3.Amina Brkić djevojčice 2011 godište, I NIVO.
4.Petra Rodić djevojčice 2011 godište,I NIVO.
5.David Đorđević dječaci 2011 godište,I NIVO.
6.Boris Pisarić dječaci 2009 godište,I NIVO.

  1. Dana 09.06'2019.godini u Bijeljini odrzano je "Drugo otvoreno karate prvenstvu grada Bijeljina 2019" ucesce je uzelo i cetiri clana sportskog drustva Pobjednik Brcko koji su radili kate i borbe pojedinacno.Osvojili su cetiri medalje dvije srebrne i dvije bronzane medalje.Treba nagkasiti da je takmicenje izuzetno bilo jako da se radilo na pet borilista,a da je ucestvovalo 460 takmicara iz 51 kluba iz sest drzava. Ostvareni rezultati:
    1. Brkic Redzep srebrna medalja stariji kadeti borbe +70 kg.
    2. Brkic Amina srebrna medalja KATE djevojcice 8 godina-oranz pojas.
    3.Savic Stanko bronzana medalja , KATE djecaci 7 godina zuti pojas.
    4.Rodic Petra bronzana medalja KATE djevojcice 8 godina zuti pojas .
    Predvodio ih je glavni trener Mehmedalija Brkic.

14.Uspjesno organizovano polaganje za veca KYU zvanja sekcija Bijela dana 08.06.2019 godine.
Polaganju je pristupilo dvanaest kandidata,koji su uspjesno polozili za veca kyu zvanja.
Za 9 kyu ( bjelo-zuti ) polozili su : 1.Julia Borac,2.Ajla Alic,3. Marija Petric,4.Mato Jurkovic,5.Amra Alic,6'Kristijan Brescakovic.7.Ivan Petric,8.Ana Jurkovic,9.Luka Antic,10.Valentina Stevanovic.11.Tamara Tursunovic.
Za 6. KYU ( crveni ) polozila je Kristina Matijevic.

15.U organizaciji sportskog drustva "Pobjednik" Brcko Distrikt BiH,dana 08.06.2019.godine u sali Peta osnovna skola Brcko,odrzano je polaganje za,veca kyu zvanja.
Polaganju su pristupila 90 kandidata i svi su uspjesno polozili za veca kyu zvanja.
Za 9.kyu ( bjelo- zuti pojas ) polozili su:
1.Hodzic Samila,2.Sparavalo Stefan,3.Alic Ajdin,4.Ibrisimovic Emrah,5.Mehmedovic Lamija,6.Becic Ajdin,7.Ibrisimovic Emran,8.Zukic Amar,9.Nikolic Marcel,10.Jovanovic David,11. Smajilovic Naida,12.Ranisavic Filip,13.Karahasanovic Lamija,14.Arifovic Aida,15.Ahmetovic Ilda,16.Čandic Amina,17.Čandic Amar,18.Hodzic Lamija,19.Lejlic Amna,20.Zukic Emina,21.Sivcevic Ilda,22.Jasencic Jasmin,23.Balukovic Anela,24.Drapic Tarik,25.Candic Mersed,26.Candic Kemal,27. Candic Sulejman,28.Hasovic Amina,29.Hadzic Ervin,30.Tursunovic Tamara,31.Alic Amra,32'Brescakovic Katjan,33'Borac Julia,34.Alic Ajla,35.Petric Ivan,36.Petric Marija,37.Jurkovic Mato,38.Jurkovic Ana,39.Antic Luka,40. Zukic Almin,41.Stevanovic Valentina.
Za 8.kyu ( zuti pojas ) polozili su:
1.Avdic Almin,2.Trakosevic Adis,3.Kapkovic Jusuf,4.Rodic Petra,5.Selimovic Arnad,6.Trakosevic Anisa,7.Oglecevac Amra,8.Bosnjakovic Amar,9.Savic Stanko,10.Pisaric Aleksandar,11.Ranisavic Elena,12.Cackovic Saliha,13.Hodzic Samila,14.Đorđevic David,15.Hasanbasic Emina,16.Avdic Adna,17.Cackovic Latifa,18.Secic Daut,19.Hasikic Lejla,20.Hasanbasic Esma,21.Avdic Ajla,22'Cvolic Adna,23.Tursunovic Nedim,24.Omic Alma,25.Cackovic Nejra,26.Hasikic Hasan,27.Joldic Zaima,28.Trokic Muhamed,29.Hasikic Asima,30.Serdarevic Enida,31.Nanic Ibrahim,32.Alic Ajdin,33.Mehmedovic Lamija..
Za 7. kyu (oranz pojas ) polozili su:
1.Brkic Amina,2.Cackovic Maida,3.Nanic Emina,4.Avdic Adna,5.Celik Anida,6.Martinovic Lejla,7.Celik Anisa,8.Joldic Zaima,9.Cackovic Saliha,10.Hasanbasic Emina,11.Omic Alma,12.Avdic Ajla.
Za 6. kyu ( crveni pojas ) polozili su:
1.Sehic Nadija,2.Kuc Ajdin,3.Matijevic Kristina.
Za 4. kyu ( plavi pojas) polozio je Pisaric Boris.
Ispitnu komisiju sacinjavali su:Dragisa Jovanovic predsjednik komisije,Mehmedalija Brkic 

17.Veselo posle takmicenja i seminara u Modrici održanog 22.06.2019.godine.Osvojeno 19 medalja od cega devet zlatnih i deset srebrenih.Svi su radili KATE.
Zlatne medalje osvojili su:
Amna Sehic,Elma Podojak,Maida Cackovic, Nadija Sehic,Ibrahim Nanic,Petra Rodic,Amina Brkic,Jusuf Kapkovic i Saliha Cackovic.Srebrne medalje osvojili su:
Redzep Brkic,Emina Nanic,Ajdin Kuc,Arsim Osmanolaj,Daut Secic,Boris Pisaric,Katjan Brescakovic,Lamija Hodzic,Almin Zukic i Marcel Nikolic.

18.U organizaciji  Hapkido saveza Hrvatske 06.07.2019.godine u Zagrebu - Sesvete održan je seminar samoodbrane i srodnih borilačkih vještina.

Na seminaru uzelo je učešće i četiri člana sportskog društva Pobjednik Brčko distrikta BiH ( Mehmedalija Brkić majistor i jedan od voditelja seminara prezentacija karate,Amna Šehić,Irma Martinović i Redžep Brkić ).

 

19.U organizaciii karate kluba Šampion Modriča,u Sutomoru,Crna Gora u periodu od 26 jula do 2 avgusta 2019 godine uspješno je organizovan karate seminar.

Voditelji seminara bili su Dragiša Jovanović majistor karatea 6 DAN i Mehmedalija Brkić majistor karatea 5 DAN.

Na seminaru su učestvovali i članovi sportskog društva Pobjednik Brčko: Emina Brkić,Redžep Brkić,Elma Podojak,Petra Rodić i Amina Brkić.

 

20.Dana 25'08'2019.godine u Visegradu je odrzano prvenstvo Republike Srpske u karateu za kadete, juniore i mladje seniore.
Za sportsko društvo "Pobjednik"Brčko,nastupio je Redzep Brkić,koji je radio kao kadet borbe +70kg. Osvojio je brozanu medalju.
Ovim rezultatom direktno se plasirao na državno prvenstvo koje će se održati 31.08.2019. godine u Vogošći.

Redzep Brkic je ostvario dvije pobjede ( prva 6:1,druga 3:3,treca repasaz 3:0 ),u drugoj borbi zbog pravila prvog poene pri rezultatu 3:3 izgubio je za finale.
Ali i ovim rezultatom dokazao da je jedan od boljih u svojoj kategoriji borbe kadeti + 70 kg.

 

 

21.Drzavno prvenstvo u karateu za kadete,juniore i U21-Vogosca 31.08.2019 godina.
Redzep Brkic radio borbe +70 kg.i izgubio 4:2.


 

22.U organizaciji karate kluba "Shodan"iz Prijedora 28.09.2019. godine, održan je "SHODAN KUP 2019". Na turniru je učestvovalo 547 sportista iz 43 kluba iz 4 države.
Za sportsko društvo Pobjednik Brčko nastupilo je šest takmičara koji su radili kate i borbe.Osvojili su pet medalja,jednu zlatnu medalju i četiri bronzane medalje.
Zlatnu medalju u borbama kao seniorka u kategoriji do -55kg,osvojila je Amna Šehić.
Bronzane medalje osvojili su: u borbama dječaci 2009 godište kategorija do 45 kg.Boris Pisarić,i u kategoriji kadeti, plus 70 kg.Redžep Brkić.
U katama bronzane medalje osvojili su Petra Rodić i David Đordžević.Dok je Samila Hodžić osvojila peto mjesto u katama.
Treba naglasiti da je ovo veliki uspjeh za grad Brčko distrikt,jer je po prvi put u seniorskoj konkurenciji u karateu borbe djevojke Amna Šehić donijela zlatnu medalju.

 

23.Dana 29.09'2019.godine u organizaciji "karate kluba Miloš Delić", iz Bratunca održan je internacionalni karate kup,na kojem je uzelo učešće preko 250 takmičara. Članovi sportskog društva Pobjednik Brčko,uzeli su učešće sa tri člana.Osvojili su četiri medalje od toga tri zlatne medalje i jedna srebrna medalja.
Zlatnu medalju u borbama kategorija djevojčice 11 godina plus 36kg.osvojila je Amina Brkic.
U katama zlatne medalje osvojili su kategorija dječaci 10 godina Ajdin Kuč i kategorija djevojčice žuti pojas 9 godina Petra Rodic,dok je srebrnu medalju u katama kategorija djevojčice 10 godina oranz pojas,osvojila Amina Brkić.
Predvodio ih je trener Mehmedalija Brkić.

 

24.Na 12. Medjunarodnom karate turniru u Čoki,Srbija održanog 05.10.2019. godine, učestvovali su klubovi iz 7 država sa preko 350 takmičara.
Klub borilačkih sportova Lokomotiva Brčko distrikt BiH učestvovao je sa šest takmičara,a koji su radili kate i borbe.
Ostvareni rezultati:
1.Amna Šehić seniorka zlatna medalja borbe,bronzana medalja kate.
2.Saliha Čačković djevojčice 2007 godište,zlatna medalja kate.
3.Nadija Šehić djevojčice 2008 godište,zlatna medalja kate.
4.Petra Rodić djevojčice 2010 godiste žuti pojas,zlatna medalja kate.
5.Redzep Brkić kadeti,srebrna medalja borbe.
6.Amina Brkić djevojčice 2011 godište orananz pojas,bronzana medalja kate,bronzana medalja borbe.
Ukupno osvojeno osam medalja,četiri zlatne medalje,jednu srebrnu medalju i tri bronzane medalje.

 

25.U organizaciji sportskog drustva Pobjednik Brcko distrikt BiH,a u sklopu kulturno sportske manifestacije "Franceskovi dani 2019", u sali Peta osnovna skola Brcko,odrzan seminar i klupsko takmicenje u karateu.
Ucestvovalo je oko 100 djece uzrasta od cetiri godine pa nadalje.
Seminar je vodio Milan Bojic,a gosti na seminaru bili su Dusan Makivic i Sreten Vitor,kao i njihovi klubovi karate klub "Kima" Derventa,karate klub "Milos Delic" Bratunac.
Svi ucesnici seminara dobili su ucesnicke diplome i medalje.

 

26.REDŽEP BRKIĆ ZLATNA MEDALJA NA 27.SKDUN KARATE SHOTOKAN SVJETSKOM

PRVENSTVU,KARLOVY VARY ČESKA REPUBLIKA.
U Češkom gradu Karlovy Vary od 10. do 13. oktobra,održano je "27.SKDUN KARATE SHOTOKAN PRVENSTVO i SVJETSKI KOHAI KUP na kojem je uzelo učešće preko 2500 takmičara iz 35 zemalja, a među kojima i reprezentacija BiH.
Redžep Brkić kao član SKDUN SHOTOKAN KARATE DO REPREZENTACIJE BIH,ostvario je do sad svoj najveći uspjeh osvojivši zlatnu medalju u kategoriji borbe KADETI +67 kg.
Do zlatne medalje došao je pobjedivši četiri borbe.
Iz Brčko distrikta BiH,nastupile su i djevojčice 2011 godište Petra Rodić i Amina Brkić koje su radile kate.

 

27.Tri medalje sa takmicenja u Gradačcu jedna zlatna,jedna srebrna i jedna bronzana medalja. 20.10.2019.godine održano takmičenje u WUSHU SANDI.Amina Brkić zlatna medalja,Petra Rodić srebrna medalja.Bronzana medalja ekipno.

 

28.Odličan nastup u Odžacima članova KBS Lokomotive Brčko koje je održano 26.10.2019.godine. Osvojene tri zlatne i jedna srebrna medalja.Zlatne medalje osvojili su Ajdin Kuč,Petra Rodić i Amina Brkić.Srebrnu medalju osvojila je Saliha Čačković.
Predvodio ih je trener Redžep Brkić.

29.Takmičenje u karateu WKF u Banja Luci dvorana Borik,održano 02.11.2019.godine.Učestvovalo oko 1100 takmičara iz 10 država. Sportsko drustvo Pobjednik Brčko predstavljala tri takmičara.
Amina Brkić i Petra Rodić u katama osvojile učesničke- bronzane medalje.Dok Ajdin Kuč nije prosao prvi krug.

30.Takmicenje u Doboju održano 10.11.20219.godine ,Ajdin Kuc osvojio bronzanu medalju u veoma jakoj konkurenciji.
Dok je Daut Secic izgubio u prvom krugu.

31.U Bijeljini je u nedjelju, 17.11.2019. godine održan karate turnir pod nazivom „ 13.Bijeljina Open-Noć šampiona 2019“ na kojem je nastupio 361 takmičar iz Bosne i Hercegovine, Crne Gore, Srbije,Hrvatske i Njemačke.
Na ovom takmičenju su učestvovali i članovi Sportskog drustva „Pobjednik“Brčko distrikt BiH.
Brčanski karatisti su osvojili 10 medalja od toga čak 8 zlatnih, i 2 srebrene medalje.

Zlatne medalje su osvojili:
1. Saliha Čačković - KATE djevojčice 13 godina III nivo.
2. Nadija Šehić - KATE djevojčice 12 godina II nivo.
3. Petra Rodić - KATE djevojčice 7 godina II nivo.
4. Amina Brkić ( dvije zlatne medalje ) - KATE djevojčice 7 godina III nivo. i KATE djevojčice 8 godina II nivo.
5. Stanko Savić - KATE dječaci 7 godina III nivo.
6. Katijan Breščaković - KATE dječaci 7 godina I nivo.
7. Almin Zukić - KATE dječaci 7 godina II nivo.
Srebrene medalje su osvojili :
1. Samila Hodžić - KATE djevojčice 13 godina III nivo.
2. Lamija Hodžić - KATE djevojčice 11 godina II nivo.
Takmičare u Bijeljini je vodio trener Mehmedalija Brkić i asistent trenera Amna Šehić.

 

32.U Tuzli je u subotu, 23.11.2019. godine održan karate turnir pod nazivom „ 3.međunarodni karate kup Tuzlanski pobjednik 2019“ na kojem je nastupilo 560 takmičara iz Bosne i Hercegovine, Srbije,Hrvatske i Slovenije.
Na ovom takmičenju su učestvovali i članovi Sportskog drustva „Pobjednik“Brčko distrikt BiH.
Brčanski karatisti su osvojili 4 medalja od toga
1 zlatnu, 1 srebrenu, jednu bronzanu medalje.
i jednu ucesnicku zlatnu medalju.
Zlatnu medalju osvojila je:
1. Irma Martinović- KATE seniorke.
Srebrnu medalju osvojio je
2. Katijan Breščaković - KATE dječaci 7 godina.
Bronzanu medalju osvojio je
5. Stanko Savić - KATE dječaci 7 godina.
6. Dok je Ajdin Kuč osvojio učesničku medalju dječaci 10 godina.
Takmičare u Tuzli je vodio trener Mehmedalija Brkić.
Uprava Sportskog društva "Pobjednik"Brčko distrikt BiH čestita takmičarima i treneru na postignutim rezultatima.

 

 

33.U Zrenjaninu je u nedjelju, 24.11.2019. godine,u organizaciji karate kluba "Yuko Banat" Zrenjanin,Srbija održan karate turnir pod nazivom „ Zrenjaninski pobjednik 2019" na kojem je uzelo učešće oko 700 takmičara iz Slovenije, Austrije, Bosne i Hercegovine, Crne Gore, Srbije,Mađarske, i Rumunije.
Na ovom takmičenju su učestvovali i članovi kluba borilačkih sportova "Lokomotiva“Brčko distrikt BiH i KBV Sambo Brčko sa pet takmicara.
Brčanski karatisti su osvojili šest medalja od toga 1 zlatnu,1 srebrnu i 4 bronzane medalje.

Zlatnu medalju u borbama osvojila je Amna Šehić seniorka -55 kg.Dok je u katama osvojila bronzanu medalju.
Srebrenu medalju u katama osvojila je Amina Brkić u kategorija djevojčice 9/10 godina II nivo.
Bronzane medalje osvojili su:
1. Saliha Čačković - KATE djevojčice kategorija 12/13 godina II nivo.
2. Emina Hasanbasić - KATE djevojčice kategorije 12/13 godina I nivo.
3. Petra Rodić - KATE djevojčice kategorija 9/10 godina II nivo.

Takmičare je vodio trener Mehmedalija Brkić

 

34.DANA 30.11.2019.GODINE U BANJA LUCI ODRŽAN JE "CASTRA OPEN BANJA LUKA 2019".UČESTVOVALO JE 830 TAKMIČARA IZ SLOVENIJE,HRVATSKE,SRBIJE,AUSTRIJE,
CRNE GORE I BIH.
SPORTSKO DRUŠTVO POBJEDNIK BRČKO NASTUPILO JE SA TRI TAKMIČARA KOJI SU RADILI KATE.
OSTVARENI REZULTATI:
KATIJAN BREŠČAKOVIĆ ZLATNA MEDALJA UČESNIČKA KATE DJEČACI 6 GODINA I NIVO.
STANKO SAVIĆ ZLATNA MEDALJA UČESNIČKA KATE DJEČACI 7 GODINA I NIVO.
IRMA MARTINOVIĆ U KATAMA JE IZGUBILA U PRVOM KRUGU.

 

35.U organizaciji karate kluba "Slobodan Vučinić"Beograd, dana 01.12.2019.godine,u Beogradu,Srbija SC Voždovac održan je "Memorijal Slobodan Vučinić" na kojem je učestvovalo 460 takmičara iz Srbije,Rumunije i Bosne i Hercegovine,takmičenje se odvijalo na sedam tatamija. Klub borilačkih sportova Lokomotiva Brčko distrikt BiH uzeli su učešće sa tri takmičara.
1. Amina Brkić KATE djevojčice 8/9 godina zlatna medalja,
2. Petra Rodić KATE djevojčice 8/9 godina bronzana medalja
3. Katijan Breščaković KATE dječaci 7 godina bronzana medalja.
Vodio ih je trener Mehmedalija Brkić i asistent Redžep Brkić.
Uprava kluba čestita takmičarima na ostvarenim rezultatima.

36.U organizaciji karate kluba "Novi Sad"iz Novog Sada, dana 07.12.2019.godine u Novom Sadu,Srbija dvorana SPENS održan je Međunarodni karate turnir "Novi Sad Open 2019" na kojem je učestvovalo 250 takmičara iz Srbije i Bosne i Hercegovine,takmičenje se odvijalo na tri tatamija. Klub borilačkih sportova "Lokomotiva" Brčko distrikt BiH,i klub borilačkih vještina "SAMBO" Brčko distrikt BiH, uzeli su učešće sa pet takmičara.
Osvojili su četiri zlatne medalje i dvije srebrne medalje.
1.Redžep Brkić BORBE kadeti +76kg. zlatna medalja. I u KATE kadeti apsolutna - zlatna medalja.
2.Saliha Čačković KATE djevojčice 12/13 godina zlatna medalja.
3. Amina Brkić KATE djevojčice 8/9 godina zlatna medalja,
4. Petra Rodić KATE djevojčice 8/9 godina srebrna medalja.
5. Katijan Breščaković KATE dječaci 7 godina srebrna medalja.
Vodio ih je trener Mehmedalija Brkić.
Uprava kluba čestita takmičarima na ostvarenim rezultatima.

37.U organizaciji “Shotokan karate do” Brčko i KBV “SAMBO” Brčko 15.12.2019, sala Pete osnovna škola, područna Klanac, Brčko distrikt BiH, uspješno je organizovan “5.Kup nade i prijateljstva Brčko 2019”.

Takmičenje je pozivnog karaktera na kojem je uzelo učešće oko 250 takmičara iz deset klubova,Učestvovalo 90 takmičara osvojili 90 medalja,od toga 45 zlatnih i 45 srebrnih medalja.

 

 

38.U organizaciji Kung Fu WuShu saveza Bosne i Hercegovine,u Srebrenici 21.12.2019.godine je održanoXV DRŽAVNO WUSHU PRVENSTVO BIH.
Takmičari kluba borilačkih sportova Lokomotiva Brčko i kluba borilačkih vještina "SAMBO" Brčko Distrikt BiH,nastupili su sa pet takmičara.Osvojili su tri zlatne medalje i dvije srebrne medalje.
Ostvareni rezultati:
1. Redzep Brkić - zlatna medalja kategorija KADETI Sanda light 75kg.
2. Amna Sehić - zlatna medalja kategorija SENIORKA Sanda 55kg.
3. Amina Brkić - zlatna medalja kategorija DJECA Sanda light +32kg.
4. Arsim Osmanolaj - srebrna medalja kategorija JUNIOR Sanda 75kg.
5.Petra Rodić - srebrna medalja kategorija DJECA Sanda light 32 kg.

 

39.U organizaciji WFMA i karate saveza wkf republike Srpske u Bosanskom Šamcu 22.12.2019.godine,održano je takmičenje "Liga šampiona" Šamac 2019. na ovom takmičenju učestvovalo je 535 takmičara iz Srbije,Crne Gore i Bosne i Hercegovine,a radilo se na tri tatamija u disciplinama kate i borbe pojedinačno i ekipno.
Klub borilačkih sportova Lokomotiva Brčko i klub borilačkih vještina SAMBO Brčko Distrikt BiH,nastupili su sa 47.
Osvojili su 52 medalje.Od toga 14 zlatnih medalja,9 srebrnih medalja i 29 bronzanih medalja.

Ostvareni rezultati:
Zlatne medalje osvojili su
1.Redzep Brkić borbe,2.Arsim Osmanolaj kate,3'Enida Serdarević kate4.Adna Cvolić kate5.Daut Šećić kate6.Amina Brkić kate7'Almin Zukić kate8.Boris Pisarić kate9.Asima Hasikić kate10.Đulijano Osmanović kate11.Hasan Hasikić kate12.David Jovanović kate13.Ekipno kate djevojke 12/13 godina14.Ekipno kate djevojke 10/11 godina.
Srebrne medalje osvojili su:1.Saliha Čačković kate2.Nadija Šehić kate3.Latifa Čačković kate4.Petra Rodić kate5.Vedad Jusić kate6.Lejla Hasikić kate7.Ekipno kate muškarci 10/11 godina8.Ekipno kate muškarci 12/13 godina9.Ekipno kate muškarci 16/17 godina
Bronzane medalje osvojili su:1.Redzep Brkić kate2.Benjamin Čačković kate3.Azur Zahirović kate4.Sefer Eldin kate5.Muhamed Bečirević kate6.Katijan Breščaković kate7.Jusuf Kapković kate8.Elena Ranisavić kate9.Armela Kantić kate10.Filip Ranisavić kate11.Marko Srebro kate12.Milan Raketa kate13.Petar Tadić kate14.Mirko Grabež kate15.Samila Hodzić kate16.Tarik Trumić kate17.Edna Joha kate18.Emina Hasanbašić kate19.Sabina Joha kate20.Esma Hasanbašić kate21'Gabrijela Antić kate22.Ana Saletović kate23.Emelah Šabanović24.Tarik Lević kate25.Samed Zahirović kate26.Harun Kurtalić kate27.Amel Numanović kate28.Medina Šišić kate29.Armela Joha kate.

 

E-mail